Inwestycje.pl to portal, w którym znajdziesz aktualne wiadomości z kraju, bieżące informacje ze spółek, komentarze, analizy i opinie. Pionier autonomicznych systemów sterowania i kontroli dla przemysłu morskiego. CTHINGS.CO wykorzystując technologię 5G digitalizuje i integruje procesy produkcyjne, logistyczne, analityczne i biznesowe. Własne urządzenia, oprogramowanie i aplikacje chmurowe pozwalają realizować dotychczas niemożliwe projekty w 5G. DoxyChain jest pierwszym w Europie, kompleksowym rozwiązaniem DMS (do zarządzania dokumentami) opartym na blockchain.

BioCam pozyskał 2 mln zł od Level2 Ventures na dalszy rozwój kapsułki endoskopowej wspieranej AI

Środki funduszu to w całości kapitał prywatny, pochodzący od założycieli oraz kilku Limited Partners, co pozwala na elastyczne podejście zarówno w zakresie wyboru targetów inwestycyjnych, jak i zarządzania portfelem funduszu. Level2 Ventures i RKKVC – wspólnie z Emerald Technology Ventures oraz Nabtesco Technology Ventures (NTV) – zainwestowały w Sea Machines, twórcę autonomicznych systemów sterowania, zaawansowanej technologii detekcji i identyfikacji dla statków morskich. Równolegle BioCam rozważa udostępnienie rozwiązania dla sektora weterynaryjnego, który dzięki mniejszym wymaganiom regulacyjnym umożliwia szybszą komercjalizację. Istniejący system pozwala bowiem już teraz na precyzyjne badanie układu pokarmowego u psów powyżej 7 kg. Spółka wspólnie z ekspertami weterynarii planuje uruchomienie badań klinicznych na psach w drugiej połowie 2023 roku.

Założyciele funduszu

Rozwój projektów w Skandynawii i Europie Zachodniej, development produktów, realizację strategii marketingowo-sprzedażowej oraz powiększenie zespołu” – czytamy w komunikacie. Każdy przebadany pacjent przybliża spółkę do uzyskania certyfikacji medycznych CE i FDA oraz wdrożenia polskiego systemu endoskopowego na rynek komercyjny. Obecnie zespół badawczo-rozwojowy spółki skupia się na przystosowywaniu platformy sprzętowej do badań całkowicie zdalnych, również w warunkach domowych oraz integracji kapsułki endoskopowej z aplikacją mobilną, platformą telemedyczną i algorytmami AI. Zainwestowaliśmy w autoMEE, przełomową platformę optymalizacji i automatyzacji wewnętrznych procesów biznesowych, wykorzystującą zaawansowane technologie AI. BioCam rozwija kapsułkę endoskopową do badań całego układu pokarmowego w warunkach zdalnych wraz z systemem analizy obrazowej do automatycznej detekcji zmian patologicznych i wspierania lekarza w procesie diagnostycznym. Ułatwiamy osiągnięcie globalnego sukcesu poprzez prawdziwe wsparcie menedżerskie i dostarczenie kapitału.

Level2 Ventures zainwestuje w startupy w Polsce ponad 130 mln zł

BioCam pozyskuje kolejne finansowanie – fundusz Level2 Ventures zainwestował 2 mln zł i wesprze spółkę w dalszym rozwoju nieinwazyjnej technologii badań endoskopowych. Pilotażowe badania technologii na pacjentach trwają — spółka planuje przebadać przynajmniej 200 pacjentów do końca przyszłego roku w ramach eksperymentów medycznych oraz badań klinicznych. – W Level2 Ventures jesteśmy przekonani, że BioCam ma ogromny potencjał rynkowy zarówno w Polsce jak i na świecie. Precyzyjne i bezbolesne badanie układu pokarmowego z wykorzystaniem potencjału AI, ma szansę znacząco zmienić sposób, w jaki dzisiaj postrzegamy opiekę zdrowotną i przyczynić się do poprawy zdrowia i jakości życia wielu ludzi. Jednocześnie ambitne plany rozwojowe spółki oraz potencjalne wejście w nowe wertykały poparte zaangażowanym i doświadczonym zespołem, istotnie zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu.

Level2 Ventures i Satus Starter VC zainwestowały 6,5 mln zł w startup CTHINGS.CO

Spółka dotychczas pozyskała kapitał od funduszy inwestycyjnych, takich jak LT Capital, oraz anioła biznesu, Dawida Urbana, inwestora z doświadczeniem w branży nowych technologii. Zdecydowaliśmy się uruchomić fundusz w unikalnej formule, tworzony przez partnerów o silnym doświadczeniu biznesowym oraz potwierdzonych sukcesach w budowaniu i rozwijaniu spółek, skalowaniu działalności na rynki międzynarodowe, a następnie ich sprzedaży. Level2 zapewni spółkom portfelowym szeroki zakres wsparcia biznesowego i operacyjnego w formule complete environment, dzięki dedykowanemu programowi rozwojowemu – Development4Startups Program oraz współpracy z ekspertami branżowymi. Founderom i Menedżerom naszych spółek portfelowychoferujemy Development 4Startups Program, który pozwala na szybkiewzmocnienie kompetencji menedżerskich w kluczowych dla rozwoju startupu obszarach. Uważamy go jednak tylko za pierwszy poziom wsparcia, którego potrzebujesz.

Level2 Ventures wie jak wiele determinacji i ciężkiej pracy Foundera i jego zespołu oraz ilu prób i błędów wymaga odniesienie sukcesu. Uważa go jednak tylko za pierwszy poziom wsparcia, którego potrzebują Founderzy. Doświadczenie menedżerskie, pomoc w rekrutacji talentów, marketing, szkolenia i sprawdzona operacyjność to tylko część tego, co jako Fundusz VC może zaoferować młodym spółkom na wczesnym etapie rozwoju.

Level2 Ventures i RKKVC wzięły udział w międzynarodowej rundzie 
inwestycyjnej Sea Machines

Obecnie spółka stoi przed wyzwaniem rozwoju na pozostałych rynkach Unii Europejskiej” – powiedział general partner Level2 Ventures Adam Rudowski, cytowany w komunikacie. Wrocławskiemu startupowi BioCam udało się opracować system, który pozwala na badanie całego układu pokarmowego w warunkach domowych. Zasilana sztuczną inteligencją, precyzyjna i bezbolesna metoda badania endoskopowego pozwala na wczesne wykrycie schorzeń przewodu pokarmowego, w tym nowotworów złośliwych.

Jednorazowo na inwestycję fundusz zamierza przeznaczać od 250 tys. Level2 Ventures na inwestycje w startupy przeznaczy ponad 130 mln zł pochodzących ze środków prywatnych. Strategia funduszu zakłada reinwestycję kapitału pozyskanego z exitów, co w okresie następnych siedmiu lat ma pozwolić osiągnąć pozycję największego funduszu venture w regionie CEE. – Zależy nam na istotnym podniesieniu prawdopodobieństwa sukcesu nie tylko na etapie wyboru startupu, ale szczególnie na etapie budowy jego wartości i skalowania biznesu. Zapewnia on zarówno rozwój kompetencji founderów, jak i elementy wsparcia firmy w obszarach zarządzania, marketingu, sprzedaży, HR oraz szeroko rozumianej operacyjności – wyjaśnia Piotr Pawłowski, partner zarządzający Level2 Ventures. Zapewnia on zarówno rozwój kompetencji Founderów jak i elementy wsparcia firmy w obszarach zarządzania, marketingu, sprzedaży, HR oraz szeroko rozumianej operacyjności – wyjaśnia Piotr Pawłowski, Partner Zarządzający Level2 Ventures.

Rundzie finansowania, w której Sea Machines pozyskało 12 mln dolarów, przewodzili Emerald Technology Ventures i Nabtesco Technology Ventures, w gronie inwestorów oprócz RKKVC i Level2 Ventures znaleźli się także Chevron Technology Ventures oraz IMC Group. SunRoof pierwszy na rynku dostawca zintegrowanych dachów, spełniających jednocześnie rolę tradycyjnego dachu jak i wydajnych i ekologicznych paneli solarnych.

Całkowita wielkość funduszu wynosi 50 mln zł, a maksymalna wartość inwestycji w jeden projekt to 4 mln zł. Do grona inwestorów spółki dołączył Level2 Ventures — fundusz venture capital To nie jest skalowalne nie jest bezpieczne nie jest zdecentralizowane to nie jest waluta operujący w Europie Środkowej i Wschodniej od 2021 roku. Wartość ticketu inwestycyjnego udzielonego przez Level2 Ventures twórcom polskiej kapsułki endoskopowej wynosi 2 mln zł.

Wraz z kapsułką endoskopową, firma opracowała system analizy obrazowej wspierany AI, który umożliwia automatyczną detekcję zmian patologicznych oraz wspiera lekarza w procesie diagnostycznym. Innowacyjne podejście pozwala znacząco skrócić czas badania oraz jego analizy, oszczędzając czas zarówno pacjenta, jak i lekarza. Planujemy pozyskać 5-6 spółek do naszego portfela, będziemy baczniej przyglądać się e-commerce, marketplace i fintech infrastructure.

W planach rozwojowych spółki znajdują się badania nad możliwościami wykorzystania kapsułek endoskopowych poza ich konwencjonalne zastosowanie. BioCam pracuje obecnie nad własną platformą sprzętową, która w przyszłości ma umożliwić wykorzystanie kapsułek do mierzenia różnych parametrów fizjologicznych, np. Startup rozważa również potencjalne zastosowanie w kapsułkach endoskopowych technologii oświetlania tkanek różnymi długościami światła (tzw. NBI), wykonywanie badań kontrastowych, biopsji oraz zdalnego uwalniania leków lub szczepionek. Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy, firmy technologiczne i fundusze venture capital podsumowują 2021 rok. „Pozyskany kapitał CTHINGS.CO wykorzysta na ekspansję na rynkach zagranicznych, m.in.

Oferujemy ją founderom i zarządom w ramach naszego autorskiego Programu Development 4Startups. Działamy w CEE, na inwestycje przeznaczyliśmy 130 mln zł kapitału prywatnego. Interesują nas firmy technologiczne z obszarów AI, blockchain, digitalizacji procesów, Dow Jones Industrial Average Greets kamień milowy na 20 000 rozwiązań autonomicznych i OZE. Level2 Ventures to fundusz venture capital operujący w regionie CEE od 2021 roku. Inwestuje w startupy technologiczne z obszarów AI, blockchain, rozwiązań autonomicznych, automatyzacji procesówi OZE, na etapach seed i rundy A.

Firma Sea Machines Robotics z siedzibą w Bostonie działa w dziedzinie autonomicznych systemów pilotowania dla statków morskich. Technologia ta pozwala na autonomiczne i zdalne sterowanie statkiem, pełną kontrolę systemów pokładowych oraz zmniejszenie zaangażowania pracy ludzkiej dzięki automatyzacji procesów pokładowych. „Przewagą CTHINGS.CO jest zdolność do budowania unikalnych, inteligentnych platform, wykorzystujących możliwości nowej sieci 5G. Zdecydowaliśmy się zainwestować w doświadczony i zaangażowany zespół, o silnych kompetencjach zarówno inżynierskich, jak i biznesowych. Rozwiązania firmy pracują już w kilku krajach skandynawskich oraz w Polsce.

– W Level2 Ventures uważamy, że kapitał to tylko pierwszy poziom wsparcia. To, co ma prawdziwą wartość to doświadczenie biznesowe i operacyjne w budowaniu biznesu oraz jego skalowaniu, którym, jako doświadczeni CEO, chcemy się dzielić. „W Level2 Ventures uważamy, że kapitał to tylko pierwszy poziom wsparcia. W Level2 Ventures uważamy, że kapitał to tylko pierwszy poziom wsparcia dla młodych spółek i ich założycieli. To, co ma prawdziwą wartość to wsparcie biznesowe, wieloletnie doświadczenie menedżerskie oraz pomoc w budowaniu kompetencji strategicznych.

Wierzymy, że formuła Level2 Ventures oparta na niestandardowym podejściu i partnerskiej współpracy z Founderami, pozwoli ten cel znacząco przybliżyć – podsumowuje Adam Rudowski. Polskie fundusze Level2 Ventures i Satus Starter VC zainwestowały 6,5 mln zł w startup CTHINGS.CO. Fundusz Level2 Ventures zainwestował w Salesbook, platformę do podnoszenia efektywności procesu sprzedaży. Obecnie jesteśmy aktywni głównie na rynku europejskim z racji naszej lokalizacji, ale rosnąca ilość partnerów i klientów zwraca naszą uwagę na rynek amerykański oraz azjatycki – mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Arnold Wierzejski, CEO CTHINGS.COM. – Brak regulacji prawnych w obszarze zwierząt domowych może spowodować, że jeszcze przed wdrożeniem systemu endoskopowego dla ludzi zobaczymy komercjalizację kapsułki endoskopowej dla czworonogów – mówi Maciej Wysocki, CEO BioCam.

  1. Testowanie endoskopii kapsułkowej w warunkach rzeczywistych pozwala na bieżąco modyfikować oraz optymalizować parametry rozwiązania.
  2. Będziemy też szerzej obecni na wydarzeniach dla startupów zarówno w Polsce, jak i za granicą.
  3. Całkowita wielkość funduszu wynosi 50 mln zł, a maksymalna wartość inwestycji w jeden projekt to 4 mln zł.
  4. Zapewnia on zarówno rozwój kompetencji founderów, jak i elementy wsparcia firmy w obszarach zarządzania, marketingu, sprzedaży, HR oraz szeroko rozumianej operacyjności – wyjaśnia Piotr Pawłowski, partner zarządzający Level2 Ventures.
  5. Każdy przebadany pacjent przybliża spółkę do uzyskania certyfikacji medycznych CE i FDA oraz wdrożenia polskiego systemu endoskopowego na rynek komercyjny.

Jako CEO w Grupie 3S, przeprowadził firmę od pozycji niedużego regionalnego operatora telco i data center do pozycji ogólnopolskiego lidera rozwiązań ICT. Był również odpowiedzialny za proces sprzedaży i włączenia Niedźwiedzie Bonda biorą sobie do serca przesłanie FOMC aktywów 3S do struktur Grupy Play. Level2 Ventures to nowy fundusz venture capital, który zaczyna działalność na rynku Europy Centralnej. Podmiot pozyskał 130 mln złotych na inwestycje i zamierza wejść m.in.

„CTHINGS.CO jest jedną z najszybciej rosnących spółek z naszego portfela. Cieszymy się, że jego potencjał docenił również Level2 Ventures i razem z nim możemy dostarczyć spółce środków, by dalej wspierać jej wzrost. – Chcemy, aby region CEE, a w szczególności Polska, były kojarzone z innowacjami i nowoczesną technologią. W porównaniu do rynku startupowego w Europie Zachodniej mamy jeszcze bardzo dużo do nadrobienia.

Dodatkowo w pierwszym kwartale oficjalnie startujemy z miniMBA dla menedżerów – jednym z głównych bloków Development 4Startups Program. Równolegle dla naszych spółek będziemy, tak jak dotychczas, realizować aktywności z zakresu wsparcia biznesowego – w tym, sesje i warsztaty strategiczne, marketingowe, sprzedażowe, doradztwo i bieżące wsparcie. Będziemy też szerzej obecni na wydarzeniach dla startupów zarówno w Polsce, jak i za granicą. „Strategia funduszu zakłada reinwestycję kapitału pozyskanego z exitów, co w okresie następnych siedmiu lat ma pozwolić osiągnąć pozycję największego funduszu venture w regionie CEE” – czytamy w komunikacie.

Liczymy, że dzięki wsparciu Level2 Ventures zarówno w obszarze strategicznym jak i kapitałowym, znacząco przyspieszymy realizację planów spółki – mówi Piotr Pawłowski, partner zarządzający Level2 Ventures. – W tej chwili jesteśmy w trakcie eksperymentów medycznych technologii- pilotażowe badania są prowadzone na pacjentach-ochotnikach pod nadzorem doświadczonych lekarzy w jednej z czołowych wrocławskich placówek medycznych. Testowanie endoskopii kapsułkowej w warunkach rzeczywistych pozwala na bieżąco modyfikować oraz optymalizować parametry rozwiązania. Do końca przyszłego roku planujemy przebadać co najmniej 200 pacjentów w Polsce i za granicą podczas eksperymentów medycznych oraz badań klinicznych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *